Kuva Maarit Ignatius-Kuittinen Pixabaystä

Jouluglögit / julglögg 4.12.2019

26.11.2019 klo 12:07
Perinteiset jouluglögit yhdessä Espoon Pohjola-Nordenin ja Suomi-Ruotsi seuran kanssa / Föreningens traditionella julglögg tillsammans med Esboföreningen och Samfundet Finland - Sverige

Tervetuloa Helsingin ja Espoon Pohjola-Nordenin ja Suomi-Ruotsi seuran perinteisille yhteisille jouluglögeille ke 4.12. klo 17.30 Pohjoismaisen kulttuuripisteen TING-salissa! Mieskuoro Valkian kvartetti esittää pohjoismaista musiikkia, glögitarjoilu! Glögitarjoiluja varten ilmoittautuminen on toivottavaa: helsinki@pohjola-norden.fi.

Pohjoismainen kulttuuripiste, Kaisaniemenkatu 9 

Keskiviikko 4.12.2019, klo 17.30 - 18.45

* * *

Välkommen till Pohjola-Norden i Helsingfors traditionell julglögg tillsammans med Samfundet Finland-Sverige och Pohjola-Norden i Nordisk kulturkontakt, TING-salen, ons 4.12. kl. 17.30! Manskören Valkias kvartett sjunger nordiska sånger, glöggservering! För glöggservering anmäla dig gärna till:  helsinki@pohjola-norden.fi

Nordisk kulturkontakt, Kajsaniemigatan 9

Onsdag 4.12.2019, kl. 17.30 - 18.45

* * *

Glögien jälkeen halukkailla on mahdollisuus jäädä katsomaan elokuvaa klo 19. Pohjoismaisen kulttuuripisteen syksyn elokuvasarjan päättää elokuva War of Art

Möjlighet att stanna och titta på en film kl. 19. Nordisk kulturkontakts höstens filmserie avslutas med filmen War of Art.